Aktuality

Štáb Hokejka TV natočila celý průběh tréninku, který můžete shlédnout zde: https://www.hokej.cz/tv/hokejka/video/5969?autostart=true

Zaměřili jsme se zejména na suchou přípravu, kdy nejen žákovským kategoriím, ale i starším hráčům chybí pohybová průprava pro tak náročný sport, jakým hokej bezesporu je. Naučit se správně pracovat s vlastním tělem, vědět, v jakém momentu čím a kam se pohnout, posílit svalovou tkáň a předcházet zraněním. Toto je jen zlomek toho, na čem je potřeba pracovat. Pohybová průprava sportovcům chybí a tato je pak logicky limituje při hokeji na ledě. 

Dalším podceňovaným aspektem je pak kompenzační cvičení, kdy při zdravotních testech hráčů vidíme samá negativa vlivem jednostranného zatížení sportovce. V HTC Praha se snažímě věnovat nyní více času tomuto problému v rámci tréninkové jednotky. Navážeme-li na výše popsanou potřebu off-ice tréninku, pak zajisté dodáme potřebou kompenzačního cvičení off-ice tréninku ještě větší důležitost.

Skatemill je pak nástroj, kde si hráč může osvojit vše, co cvičil na suchém tréninku. Během tréninku pracuje se svým tělem, má možnost plně se soustředit pouze na techniku bruslení, celkovou koordinaci pohybu. Tím, že se pod hráčem pohybuje pás a trenér jej neustále opravuje, dochází k výnamnému pokroku. Ten, kdo na skatemillu absolvoval tréninky, vždy potvrzuje významný posun na ledě. 


 5. 12. 2018

Zpět